Black Pearl w budowie / Szczecin

W miejscu po Barze Extra w Szczecinie powstaje nowoczesny wieżowiec. Aktualnie trwają prace związane ze zbrojeniem i betonowaniem stropu nad +6.

"Pierwotnie miał być to budynek wielofunkcyjny, 10-piętrowy o przeważającej funkcji apartamentowca. Te 10 pięter równałoby do wysokości ostatniego budynku w pierzei al. Niepodległości na rogu z pl. Żołnierza Polskiego. Ostatecznie inwestor postanowił "zmniejszyć" swój budynek. Będzie miał osiem pięter nadziemnych i dwukondygnacyjny garaż. Pod ziemią będą miejsca dla ponad 90 aut (wjazd też ma być od ul. Tkackiej). Wysokością Black Pearl nawiąże więc od południa do sąsiadującego Odzieżowca, a od północy do budynku mieszkalnego, z którym częściowo będzie połączony ścianami. Wielopoziomowa architektura będzie widoczna od ul. Tkackiej. Od tej strony będą także zbudowane tarasy, których powierzchnia będzie sięgała nawet 40 m kw.

Wprawdzie większość z nas pamięta czasy, gdy był tu niski budynek Baru Extra z fontanną przed nim, ale pierwotnie na tym terenie stało aż siedem kamienic."

PEŁNY ARTYKUŁ / GAZETA WYBORCZA
CZYTAJ

 

WIĘCEJ O CZARNEJ PERLE
CZYTAJ

 

PEŁNA GALERIA PROJEKTU
ZOBACZ

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
CZYTAJ