„Inne miasta będą zazdrościć. Oto zmieniony projekt stadionu Pogoni” / Gazeta Wyborcza

- Rodzi się obiekt, którego będą zazdrościć nam inne miasta - ocenił prezes Pogoni Jarosław Mroczek. W sobotę miasto zaprezentowało zmieniony projekt stadionu Pogoni.

Na konferencji obecni byli także Zbigniew Boniek, prezes PZPN, prezydent Szczecina Piotr Krzystek i Piotr Hofman z Biura Architektonicznego Dedeco, które odpowiada za scalenie dwóch projektów architektonicznych.

STADION POGONI NICZYM ARENA I TEATR

Chodzi o scalenie projektu stadionu Pogoni z Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży, które powstaje przy stadionie. W sobotę przedstawione zostały efekty pracy. Co się zmieniło?

Trybuny będą bliżej boiska i pomieszczą ponad 20 500 miejsc. Zmianie uległ wygląd elewacji i dachu. Na płycie głównej i boisku treningowym nr 2 położona zostanie hybrydowa murawa (trawa naturalna wzmocniona wykładziną tkaną z trawy syntetycznej). Będzie też więcej miejsc parkingowych.

– Sprowadziliśmy stadion do roli areny zmagań sportowych, gdzie jak w teatrze to, co najważniejsze, będzie działo się na dobrze oświetlonej scenie. Architektura wokół murawy ma mieć stonowany i ponadczasowy charakter – podsumował Piotr Hofman z Biura Architektonicznego „Dedeco”.

Artykuł w całości: czytaj

© 2019 DEDECO.