Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Europy 2021 ugości Arena Toruń!

Arena Toruń, hala sportowa naszego projektu, która "unosi się nad ziemią", ugości w 2021 r. Halowe Mistrzostwa Europy. Serdecznie gratulujemy! Mamy też wielką satysfakcję, że Arena z powodzeniem spełnia swoją rolę i staje się jedną z wizytówek miasta na arenie międzynarodowej.
 
Czytaj więcej o tym, jak projektowaliśmy Arenę: https://bit.ly/2FWFjhj
Galeria projektu: https://bit.ly/2FRB8n1
Gazeta Wyborcza, "Lekkoatletyka. Toruń gospodarzem Halowych Mistrzostw Europy 2021!": https://bit.ly/2jKwTRK
 
Od czasu wybudowania Areny Toruń, miasto stało się centrum polskiej lekkoatletyki w sezonie zimowym. Nowoczesna hala ze stałą bieżnią lekkoatletyczną od 2015 regularnie gości mistrzostwa Polski oraz mityng Copernicus Cup, który znajduje się w cyklu IAAF World Indoor Tour - najbardziej prestiżowych imprez halowych w światowej lekkoatletyce. Toruńska hala sprzyja także uzyskiwaniu wyśmienitych rezultatów - padły tutaj m.in. halowe rekordy świata U20 Ewy Swobody (w biegu na 60 metrów) oraz Klaudii Siciarz (w biegu na 60 metrów przez płotki).
 
Obiekt służy mieszkańcom przez cały rok, nie tylko przy okazji imprez masowych. Jest więc budynkiem, który spełnia wiele funkcji, nie pozostał jedynie ikoną współczesnego sportu i rekreacji. W bogatym programie funkcjonalnym, poza przestrzeniami o funkcji czysto sportowej, znalazły się usługi komercyjne, takie jak gastronomia, SPA, fitness, siłownia, zlokalizowane w przestrzeni parteru, a także część hotelowa z zapleczem konferencyjnym, umożliwiająca organizację szkoleń i spotkań.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
CZYTAJ