Nowe centrum logistyczne o pow. 3,5 tys. m kw / Szczecinbiznes.pl

"Duński holding Ottensten jest dystrybutorem narzędzi do przemysłu i budownictwa. W Stargardzkim Parku Przemysłowym wybudował nowe centrum logistyczne o powierzchni 3,5 tys. m kw.

Ottensten dystrybuuje narzędzia przemysłowe swojej marki (m. in. gwoździarki, przecinarki i wkrętarki), a także narzędzia amerykańskiej marki Senco i japońskiej Max.

Polska centrala firmy działała wcześniej w Szczecinie – od 1994 r. przy ul. Lubieszyńskiej, a następnie od 2004 r. przy ul. Cukrowej. Uroczyste otwarcie stargardzkiego centrum odbyło się 12 maja.

- Rozwijaliśmy się, ale w Szczecinie nie mogliśmy znaleźć odpowiedniego terenu , na którym moglibyśmy zbudować nowe centrum. Dlatego podjęliśmy decyzję o przeprowadzce do Stargardu. – mówi Grzegorz Kotyński, dyrektor zarządzający spółkami Holdingu Ottensten w Danii, Polsce, Estonii, na Litwie, Łotwie i Ukrainie.

Budowa według projektu szczecińskiego biura architektonicznego Dedeco rozpoczęła się w kwietniu ubiegłego roku. Wykonawcą była szczecińska firma Multiprojekt. Inwestycja kosztowała ok. 9 mln zł.

- Chcieliśmy, by w nowej siedzibie były warunki przyjazne pracownikom. Spędzają tu przecież codziennie osiem godzin – mówi Grzegorz Kotyński. - W nowej siedzibie mają wiele udogodnień m. in. w magazynach podnośniki do cięższych towarów, by nie musieli dźwigać, w pokojach elektrycznie podnoszone biurka. Mogą pracować także na tarasie.

Cały artykuł na portalu Szczecinbiznes.pl czytaj tutaj
Inne projekty industrialne Dedeco zobacz tutaj

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
CZYTAJ