3 marca w TVP Kultura rozpocznie się emisja drugiego sezonu Księgi PrzestrzenI

Przypominamy odcinek (przejdź do linku), w którym pokazano "radykalnie przeszkloną bryłę", która jest "ilustracją nieskończoności". To budynek Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (zobacz galerię) naszego projektu (od 12:00).

"Ten budynek zaprojektowany dla przyszłych matematyków i informatyków to niezła ilustracja nieskończoności. Jest tak transparentny, że czasami trudno określić, gdzie zaczyna się, a gdzie kończy. Ta nowoczesna, radykalnie przeszklona bryła musiała stanąć wśród historycznych gmachów Politechniki Warszawskiej. Nie konkuruje z nimi. Odbija raczej portrety starych gmachów, zwielokrotnia je, eksponuje urodę sąsiadów. To harmonijny dialog nowego ze starym.

Wrażenie spokoju podkreśla horyzontalny układ aluminiowych żyletek na szklanych elewacjach. To swego rodzaju elegancki dodatek. Rozbija monotonię szkła budując różne skojarzenia z wizualizacją danych obliczeniowych. Celem tego zabiegu jest także dalsze rozmycie konturów budynku, rozproszenie światła oraz spotęgowanie gry światła i cienia".

Budynek zdobył następujące nagrody:

NAGRODA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ ZA NAJLEPSZĄ PLACÓWKĘ
EDUKACYJNĄ POLSKI LAT 2000-2012 W KONKURSIE „ŻYCIE W ARCHITEKTURZE”

NAGRODA „BUDOWA ROKU 2011”

 

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
CZYTAJ