Nowoczesność przełamana stylem Hampton

Projekt aranżacji wnętrza na warszawskim osiedlu Ursynovia zakładał stworzenie mieszkania nowoczesnego, prostego, przejrzystego, przestrzennego i bez zbędnych dekoracji, ale zarazem ciekawego i z pomysłem.

Aby przełamać nowoczesność wnętrza i dodać mu elegancji, ciepła i przytulności, zaproponowaliśmy dodatki w stylu Hampton. Swoją nazwę zawdzięcza on nadmorskiej miejscowości Hampton, położonej na Long Island, około dwie godziny drogi od Nowego Jorku. Wnętrza w tym stylu są przytulne, spokojne i wyciszające. Charakterystyczna jest tu przede wszystkim kolorystyka ze zdecydowaną przewagą bieli, odcieni beżu, ecru, brązu, a także odcienie szarości i srebra.

Styl Hampton przywołują w naszym projekcie lampy z dużymi abażurami, krzesła tapicerowane z kołatką, dywan z wyrazistą geometryczną formą. Wzory pełnią w tym stylu wyjątkową rolę, ponieważ nadają wnętrzu wyrazistości. Stylu dopełnia drewno w ciemnych kolorach, duża, miękka kanapa z poduszkami i długie zasłony z lekkiej tkaniny z eleganckim wykończeniem.