DEDECO

Oddanie do użytkowania Inwestycji Kamienica NOVA III

W pierwszym kwartale 2022 roku w Szczecinie oddano do użytkowania zaprojektowany przez szczeciński zespół biura architektonicznego DEDECO budynek pomiędzy ulicami Narutowicza i Langiewicza, który uzupełnił historyczne założenia urbanistyczne miasta. Zabudowa tego fragmentu działki jest trzecim, ostatnim etapem realizacji inwestycji pod nazwą Kamienica Nova. Zastosowana zabudowa pierzejowa składa się z fragmentów z indywidualnie zaprojektowaną elewacją, co nadaje budynkowi zróżnicowany i nowoczesny charakter, jednocześnie zachowując spójną strukturę urbanistyczną.

Kamienica NOVA III, zbliżenie na okna

Lokalizacja budynku w atrakcyjnej części miasta wymusiła wysoki standard użytkowy. Elewacje wyposażone są w duże przeszklenia, a mieszkania od strony dziedzińca mają dostęp do balkonów, loggii lub ogródków wewnętrznych. W siedmiokondygnacyjnym budynku znajdują się przestronne mieszkania typu studio oraz wielopokojowe, a także lokale usługowe. Podziemny garaż zapewnia miejsca postojowe, komórki lokatorskie i rowerownię. Dla mieszkańców dostępny jest również dziedziniec wewnętrzny z terenami zielonymi, placem zabaw i miejscami do wypoczynku. Cały projekt, nazwany Kamienica Nova, harmonijnie łączy tradycję z nowoczesnością, przyczyniając się do atrakcyjnego i funkcjonalnego zagospodarowania tej części Szczecina.

Za realizację inwestycji KAMIENICA NOVA III Calbud jako wykonawca robót budowlanych otrzymał Nagrodę II stopnia w kategorii BUDOWA ROKU 2021.

Najnowsze newsy