DEDECO

Projekt modernizacji budynku na potrzeby siedziby firmy UNIBALTIC

Rozpoczęliśmy prace nad koncepcją wielobranżową wraz z termomodernizacją oraz projektem wnętrz nowej siedziby firmy logistycznej, zajmującej się transportem morskim. Inwestycja zlokalizowana jest w ścisłym centrum Szczecina przy parku Jasne Błonia w istniejącym, zaprojektowanym w połowie lat 90-tych budynku szkoły i drukarni.
Największym wyzwaniem przy obecnych pracach projektowych jest dostosowanie budynku do indywidualnych potrzeb Inwestora oraz do nowych przepisów, w szczególności dotyczących kwestii ocieplenia.

Celem inwestora i projektanta jest zastosowanie ekologicznych rozwiązań instalacyjnych, gdzie zasilanie budynku oparto na Odnawialnych Źródłach Energii tj. pompy ciepła z gruntowymi wymiennikami, systemami fotowoltaiki, wentylacji z rekuperacją oraz grzania i chłodzenia budynku opartego o klimakonwektory i grzejniki ścienne. Zastosowane rozwiązania w zakresie instalacji objęły także możliwość zdalnej obsługi budynku w oparciu o tzw. Building Management System.
Dodatkowym wyzwaniem projektowym będzie wprowadzenie wspomnianego unowocześnienia instalacyjnego z poszanowaniem istniejącej pięknej tkanki architektonicznej.

 

Fot. zródło: https://klinkier-grzelak.pl/buchalter-w-szczecinie/

Najnowsze newsy