DEDECO

Współczesna miejska kamienica

Na skrzyżowaniu ulic Stawki i Dubois w Warszawie właśnie rusza budowa. W miejscu budynku typu Lipsk, ma stanąć kameralna, choć luksusowa kamienica. Będzie to korzystne nie tylko dla tkanki miasta – podniesie wartość estetyczną ulic, ale przede wszystkim dla mieszkańców – powstaną dla nich nowe komfortowe mieszkania na pięknym Muranowie.

Współczesna miejska kamienica, budynek mieszkalny przy ul. Dubois 9
Otaczająca budynek, zwarta w charakterze tkanka miejska stanowiła dla nas punkt wyjścia do określenia gabarytów i kształtu nowego obiektu. Podział na dwie wysokości wynika z sąsiedztwa architektonicznego. Postawiliśmy na wysoką jakość materiałów elewacji oraz nowoczesny charakter. Budynek utrzymany zostanie w stylistyce minimalistycznej, o szlachetnej kolorystyce, a powtarzalność elementów wpłynie na ogólne wrażenie uporządkowania otaczającej go przestrzeni.
Współczesna miejska kamienica, budynek mieszkalny przy ul. Dubois 9
Podział na dwie wysokości podkreślony różnicą kolorów elewacji jest jednoznaczny z podziałem na dwie części budynku. Każda z nich ma również odrębną charakterystykę mieszkań. W części niższej znajdują się mieszkania o mniejszym metrażu. W części wyższej każda z kondygnacji mieści jedynie 3 przestrzenne mieszkania. Wszystkie mieszkania, bez względu na metraż oraz umiejscowienie w budynku zachowują wysoki standard. Budynek ma pozostać otwarty na przestrzeń miejską. Nieogrodzony, z wydzielonymi miejskimi ogródkami od zachodniej strony i lokalami usługowymi od wschodniej, ma być przede wszystkim przyjaznym i przyjemnym miejscem dla mieszkańców.

Najnowsze newsy