DEDECO

Osiedle budynków wielorodzinnych przy ul. Redutowej w Warszawie

Rok
2018-2022
Lokalizacja
Warszawa
Projekt
Projekt koncepcyjny, budowlany, przetargowy i wykonawczy
Wizualizacje
Daako
Inwestor
OKAM Academicus
Powierzchnia użytkowa
74 162,50 m²
Ilość lokali
749
Na poprzemysłowych terenach warszawskiej Woli, w miejscu gdzie znajdowały się kiedyś zakłady mleczarskie, zaprojektowaliśmy osiedle mieszkaniowe zatopione w zieleni. Działka, na której powstanie zespól czterech ośmiopiętrowych budynków, jest położona w wyjątkowym miejscu, które pomimo bliskości centrum miasta oraz wielu arterii komunikacyjnych takich jak Aleja Prymasa Tysiąclecia czy ulica Wolska, jest otoczona z trzech stron rozległymi terenami zielonymi. Ta lokalizacja stała się dla nas inspiracją, aby w jak największym stopniu wprowadzić również zieleń do środka osiedla. W odróżnieniu od większości obecnie realizowanych osiedli, duża część działki znajduje się na gruncie rodzimym, pod którym nie ma parkingu podziemnego, co dało nam możliwość zaprojektowania dużych drzew, które z biegiem lat mają stworzyć wrażenie „wtopienia” osiedla w istniejącą zieleń.
Na rozległych terenach rekreacyjnych na osiedlu zaproponowano bogaty program dostosowany do różnych grup wiekowych i preferencji. Znajdzie się tam zarówno duży plac zabaw dla najmłodszych, urządzenia do kalisteniki dla młodzieży i dorosłych, bieżnia a także wydzielony park dla psów oraz strefa wyciszenia wśród drzew a także sąsiedzki ogród warzywny. Zaprojektowane zostały liczne atrakcje takie jak amfiteatr z podświetlaną mgłą wodną oraz fontanna, które mają zachęcić mieszkańców do spędzania czasu na zewnątrz i sąsiedzkich interakcji.

Aby w pełni móc korzystać z wyjątkowości lokalizacji wszystkie mieszkania mają duże balkony i tarasy oraz duże panoramiczne okna dające możliwość przebywania wśród zieleni niejako we własnym mieszkaniu. Część mieszkań zlokalizowanych  na najwyższych kondygnacjach będzie miała dodatkowo możliwość wyjścia bezpośrednio na taras na dachu. Zaprojektowane mieszkania mają zróżnicowane metraże, tak aby każdy mógł znaleźć odpowiednie lokum dla siebie.

Podobne projekty