Urbanistyka jako fundament.
Jest więc w projekcie przestrzeń liniowa: aleja piesza z daleką perspektywą podkreśloną linearnym polem wodnym. Jest rozbudowana funkcja centrum rekreacyjnego, na które składają się różnej wielkości budynki wydzielające między sobą w sposób naturalny dziedzińce, atria i przejścia. W budynku biurowym, w którym będzie główna siedziba agencji, zaplanowano dwa główne wewnętrzne dziedzińce oraz mniejsze, bardziej kameralne tarasy na dachach. To samo rozwiązanie świadomie wprowadziliśmy w budynku centrum operacyjnego o funkcji z natury zamkniętej i hermetycznej. Budynki dopełniają całość kompozycji, są niezbędne, ale to pomiędzy nimi jest wolna, zróżnicowana przestrzeń. Są powierzchnie otwarte, kameralne, linearne. Jest powietrze, oddech i odległość, które przenikają się z miejscami dedykowanymi integracji pracowników.
Kampus to więcej niż miasteczko – to środowisko, które będzie nie tylko miejscem pracy, ale też realizacji życiowych pasji, wypoczynku i integracji między użytkownikami – to katalizator aspiracji.
Taką idealną przestrzeń, w powiązaniu z różnymi funkcjami i wielkościami proponowanych budynków, w której ruch pieszy jest uznany za priorytetowy, a samochody zostają zapomniane i porzucone na zewnątrz proponowanego założenia urbanistyczno-architektonicznego, nazywamy w opisie projektu Kampusem. Kampusu nie tworzy grupa odrębnych budynków luźno powiązanych funkcjonalnie – jak może to mieć miejsce w w zespole obiektów o charakterze otwartym.
Wierzymy w sprawczą moc pięknych miejsc, starannie zaprojektowanych od poziomu odniesień urbanistycznych aż do detalu architektonicznego.
Uwzględniając kontekst otoczenia, Kampus wnosi do niego nową formę żywotności. W tym kontekście zadaniem projektantów było stworzenie nowej przestrzeni dla społeczności połączonej ścisłymi zależnościami, podporządkowanych określonej hierarchii, stanowiącej jednocześnie grupę specjalistów. W tej sytuacji na pierwszym miejscu nie stawialiśmy sobie zadania tworzenia nowych, żeby nie powiedzieć nowatorskich zależności przestrzennych. Daliśmy precyzyjną odpowiedź na określone przez Zamawiającego zapotrzebowania oraz wymagania techniczne, funkcjonalne i społeczne, wynikające ze zdefiniowanych zależności technologicznych.