DEDECO

Otwarcie Domu Studenckiego Meteor w Poznaniu

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że budynek Domu Studenckiego dla Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu został oficjalnie otwarty w dniu 18 września 2013 r.
Przypominamy, że dokumentacja projektowa Domu Studenckiego, której autorem jest nasze biuro jest wynikiem wygranego 2019 roku konkursu architektonicznego.

W tym pięciokondygnacyjnym budynku, znajduje się w 160 pokoi jednoosobowych i 120 pokoi dwuosobowych, każdy z własną łazienką oraz aneksem kuchennym. Na każdej kondygnacji powstał pokój przeznaczony dla studentów z niepełnosprawnościami. Na każdym piętrze przewidziano też funkcje dodatkowe i pomieszczenia użytkowane wspólnie takie jak kuchnie oraz pralnie z suszarniami.
Na parterze znajduje się klub studencki, stołówka, przedszkole, siłownia i sklep.
Budynek będzie łączył funkcje mieszkalne i usługowe, zapewniając studentom wygodne przestrzenie do nauki, relaksu oraz społecznych i kulturalnych spotkań.

Więcej informacji na temat wydarzenia w notatce prasowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza: https://amu.edu.pl/dla-mediow/komunikaty-prasowe/uam-ma-nowy-akademik-meteor

Najnowsze newsy