DEDECO

Resi4R- Platforma mieszkań na wynajem

Rok
2016-2017
Lokalizacja
Wrocław
Projekt
projekt wnętrz, Standard wykończenia wnętrz mieszkań w programie Resi4R
Inwestor
Echo Investment
Ilość lokali
304
Resi4Rent jest jedną z pierwszych w Polsce platform mieszkań na wynajem. To projekt joint-venture pomiędzy R4R Sarl – podmiotem kontrolowanym przez fundusz zarządzany przez jedną z czołowych firm zarządzających inwestycjami na świecie, a Echo Investment, które będzie odpowiedzialne za planowanie, projektowanie i realizację inwestycji. Na potrzeby tego projektu dla Echo Investment, opracowaliśmy standard ogólnobudowlany oraz standard wykończenia wnętrz części wspólnych oraz mieszkań.
Standard ma służyć jako instrukcja dla Projektantów i Wykonawców. Celem opracowania jest stworzenie kompleksowych wytycznych począwszy od wstępnych założeń dla budynków, struktury mieszkań, wytycznych instalacyjnych, poprzez wskazówki i szczegółowe rozwiązania projektowe dla mieszkań, wskazania poziomu jakości, trwałości materiałów, a także opracowanie schematów projektowych dla mebli wbudowanych.

Całość opracowania przygotowano ze zwróceniem szczególnej uwagi na dopracowanie gam kolorystycznych i dobór spójnych materiałów dla poszczególnych wariantów wykończenia mieszkań.

Standard poza wskazaniem układów funkcjonalnych, materiałów wykończeniowych i urządzeń zawiera również dobór opraw oświetleniowych oraz zestawów mebli ruchomych mogących posłużyć do stworzenia kompletnie zaaranżowanych wnętrz mieszkań.

Całość standardu  ma sprzyjać optymalizacji procesu projektowego, budowy, a także późniejszym udogodnieniom w trakcie użytkowania dla Klientów jak również dla Zarządzającego programem mieszkań na wynajem.

W efekcie otrzymujemy kompletny spójny produkt, w tym wypadku mieszkania w pełni wykończone, (wariantowo z meblami ruchomymi lub bez) wykonane z trwałych, łatwo dostępnych materiałów. 

Opracowując projekt wykonawczy wnętrz 304 lokali mieszkalnych przy ul. Rychtalskiej we Wrocławiu bazowaliśmy na wypracowanym standardzie i dzięki temu proces projektowy okazał się bardziej optymalny i jednocześnie dużo bardziej przyjemny.
W ramach zadania projektowego, zaprojektowaliśmy również biuro najmu w kontrastowym zestawieniu kolorystycznym czerni i palety jasnych barw z akcentem elementów drewna naturalnego. Zestawienie kolorów na pełnych dużych płaszczyznach oraz odważna kolorystyka tworzą indywidulany charakter biura. Mając na uwadze odrębną funkcję i indywidualny charakter biura chcieliśmy wyróżnić tę przestrzeń budynku na tle stonowanych, uniwersalnych wnętrz o funkcji mieszkalnej. W lokalu o powierzchni 40 m2 zaproponowano przestrzeń biurową z 3 stanowiskami pracy, miejscem dla klientów oraz częścią zaplecza i magazynowania dokumentów. Dla uzyskania spójności, ze względu na niewielką powierzchnię, szczególną dbałość przywiązano do wykonanych projektów mebli oraz detali.

Podobne projekty