DEDECO

Apartamenty Dubois 9

Rok
2017-2019
Lokalizacja
Warszawa
Projekt
koncepcyjny, budowlany, wykonawczy i projekt wnętrz
Zdjęcia
Piotr Krajewski
Powierzchnia użytkowa
7 700,12 m²
Ilość lokali
107
Na skrzyżowaniu ulic Stawki i Dubois w Warszawie, w miejscu stojącego aktualnie budynku typu Lipsk, ma stanąć kameralna, choć luksusowa kamienica. Będzie to korzystne nie tylko dla tkanki miasta – podniesie wartość estetyczną ulic, ale przede wszystkim dla mieszkańców – powstaną dla nich nowe komfortowe mieszkania w pięknej warszawskiej dzielnicy – Muranów.

Otaczająca budynek, zwarta w charakterze tkanka miejska stanowiła dla nas punkt wyjścia do określenia gabarytów i kształtu nowego obiektu. Podział na dwie wysokości wynika z sąsiedztwa architektonicznego. Postawiliśmy na wysoką jakość materiałów elewacji oraz nowoczesny charakter. Budynek utrzymany zostanie w stylistyce minimalistycznej, o szlachetnej kolorystyce, a powtarzalność elementów wpłynie na ogólne wrażenie uporządkowania otaczającej go przestrzeni. Podział na dwie wysokości podkreślony różnicą kolorów elewacji jest jednoznaczny z podziałem na dwie części budynku. Każda z nich ma również odrębną charakterystykę mieszkań. W części niższej znajdują się mieszkania o mniejszym metrażu – dwu lub trzypokojowe. W części wyższej każda z kondygnacji mieści jedynie 3 przestrzenne mieszkania.

Wszystkie mieszkania, bez względu na metraż oraz umiejscowienie w budynku zachowują wysoki standard. Wrażenie komfortu podkreślają loggie wypełnione drewnem oraz wykończenia części wspólnych – w większości w kamieniu i okładzinie drewnianej. Do garażu prowadzą dwie windy samochodowe zamiast rampy. Budynek ma pozostać otwarty na przestrzeń miejską. Nieogrodzony, z wydzielonymi miejskimi ogródkami od zachodniej strony, ma być przede wszystkim przyjaznym i przyjemnym miejscem dla mieszkańców.

Podobne projekty